Головна


Меню сайта
Головна
Любіть Україну...
Про наше місто
Новини
Дистанційне навчання
Цивільний захист
Відео
Фотоальбом
Прозорість
Освітня програма
Пошук
Архів новин

Наша адреса
вул. Ярослава Мудрого, 54,
м. Біла Церква,
Київська область,
09107
Тел/факс: 5-19-77

Адреса сайту: http://www.gimnasi1-biltse.com.ua
Електронна пошта: 1gimnasi-bts@ukr.net


Мова сайта

English French German Russian Ukrainian


Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняНаші досягнення
Щорічний регіональний конкурс "Відгук на сучасну дитячу прозу- 2011"

.


Відгук на сучасну дитячу прозу
учениці 1(5)-В класу
гімназії №1 м.Білої Церкви
Гавва Софія
Учитель: Ювхименко Наталія Іванівна               Чи залишаються дорослі дітьми?.. Це питання виникло в мене після прочитання книги Катерини Пеньо «Цвіт мандрагори», яка входить до серії «Сучасна дитяча проза» видавництва «Грані-Т».
          Я дуже люблю читати фантастичні твори, а «Цвіт мандрагори» - це, дійсно, книга для дітей, історія-казка про чарівний світ маленьких звіряток-лулук, які мешкають у країні Плесо.
        У творі розповідається про сім’ю Лулук, яка дуже схожа на мою родину, бо вони такі ж дружні, щирі, дотримуються традицій, батьки завжди знаходять спільну мову з дітьми й підтримують їх у будь-яких ситуаціях.
          Тато Лу – головний персонаж твору, господар Коріння Великого Дерева, біля якого живуть ці чарівні мешканці.
           Крихта Лу, Нушка, Шурла, Мурла. Гримза та Глючкінс – це маленькі фантастичні істоти, вони наче мої друзі-однокласники, такі ж допитливі, винахідливі, із цікавістю спостерігають за змінами в природі, завжди готові прийти на допомогу.
            Лулука – ще геть дитина, але заради спокійного й щасливого життя всіх мешканців Плеса, ризикуючи життям і пересилюючи страх, виявив героїзм, коли захищав жителів свого світу від втручання «замаханців».
         Тепло та якесь  дивне відчуття ніжності охопило мене, коли я читала про тендітний паросток молодої рослинки, яку Лулука щиро полюбив, ще не знаючи, що то була справжня мандрагора. Звичайно, розумію, що квітів чи дерев, які виростають за кілька годин та ще й цвітуть «ліхтариками» в нашому реальному світі, мабуть, не буває, але так хочеться вірити, що таке диво колись з’явиться серед колекції дерев, які ростуть в нашому прекрасному парку «Олександрія», і всі мешканці та гості Білої Церкви будуть захоплюватися красою цих квітів.
          Життя чарівних істот Плеса радісне й щасливе, але й у них бувають важкі хвилини. Лулука сумує за Нушкою, бо дуже важко бути далеко один від одного,а також через те, що втратив друга – Того Хто Кричить Уночі, з яким не так давно познайомився. Лулука навіть і  незчувся, як хтось такий страшний став його другом. Тому й ми повинні не боятися того, чого не розуміємо або не знаємо, бо незнайоме нас лякає, а зрозуміле робить впевнішими в собі.
        Коли я прочитала останню сторінку твору, то зрозуміла, що найбільше враження на мене справив роздум про те, що лише в дитинстві можуть відбуватися непередбачувані дивні речі, збуваються нездійсненні мрії. Це так приємно і так хочеться й хочеться насолоджуватися цими хвилинами, бо дорослі, мабуть, стають занадто серйозними й навіть перестають вірити в казки.
          Але все-таки в мене є підозра¸що люди залишаються дітьми до того часу, поки вміють фантазувати так, як тато Лу і мама Лу..
          Мої батьки, мабуть, теж потайки мріють про повернення до своїх незабутніх років дитинства, про безпосереднє відчуття щастя  пізнання світу, досягнення чогось неймовірного, бо чому б тоді вони так любили казки й читали їх разом зі мною.
            Отже, дорослі залишаються людьми тільки, на жаль, у своїх мріях. А я, прочитавши «Цвіт мандрагори» зрозуміла, що немає нічого дорожчого від життя, тому треба цінувати кожну його хвилинку так, як роблять це мешканці Плеса.


Лист 
      до автора книги «Цвіт мандрагори»
Катерини Пеньо
      

  Щиро вітаю Вас, люба пані Катерино!
      Дуже дякую Вам за «Цвіт мандрагори».                 Читаючи ваш твір, пригадала відомий фільм «Аватар», який разом з батьками переглянула в кінотеатрі. У ньому також розповідалося про вигаданий світ дивних істот, які жили в гармонії з природою. Вони, як і жителі Плеса, поважали й цінували Могутнє Велике Дерево. Тому в мене виникла думка, що,  можливо, колись і за вашим твором «Цвіт мандрагори» також знімуть фільм або намалюють мультик. Я впевнена, він би теж користувався такою ж популярністю, як і «Аватар».
         Я велика фантазерка, і свої мрії відтворюю на папері, бо дуже люблю малювати. Тому не змогла стримати своїх вражень від твору й вирішила створити кілька замальовок до майбутнього мультика.
       Вірю, що мрії збуваються, а отже, і мультику бути, а також іншим цікавим творам, які вийдуть з-під вашого пера.
Прочитано: 1140 раз
[ Назад | Початок | Нагору ]


Головна :: Про гімназію :: Новини :: Фотоальбом

Выпускные альбомы для детского сада и школы


Design © 2008 Shaman Production © 2005-20018 - При передруку, посилання на www.gimnasi1-biltse.com.ua є обов`язковим.
Powered by SLAED CMS © 2005-2007 SLAED. All rights reserved.
Новини Гімназії в форматі RSS
Генерація сторінки: 0.030 сек. і 9 запитів до бази даних за 0.010 сек.