Головна


Меню сайта
Головна
Любіть Україну...
Про наше місто
Новини
Дистанційне навчання
Цивільний захист
Відео
Фотоальбом
Прозорість
Освітня програма
Пошук
Архів новинНаша адреса
вул. Ярослава Мудрого, 54,
м. Біла Церква,
Київська область,
09107
Тел/факс: 5-19-77

Адреса сайту: http://www.gimnasi1-biltse.com.ua
Електронна пошта: 1gimnasi-bts@ukr.net


Мова сайта

English French German Russian Ukrainian


Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняНовини гімназії
 Новини гімназії

  День української писемності та мови

 

День української писемності та мови - державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Установлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем - це день вшанування пам`яті преподобного Нестора-літописця - письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця й  починається писемна українська мова.
Чернецтво Нестор прийняв у 17-річному віці, пізніше висвячений у сан диякона. Він був книжником із широким історичним світоглядом і великим літературним хистом. Автор двох відомих творів - «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського», складених у кінці ХІ ст. або на початку ХІІ ст. Усесвітню славу Нестору принесла справа всього його життя - участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».
Колись цього дня була традиція віддавати дітей до школи, а потім вони з батьками йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірили, що він допоможе дитині вчитися все життя, багато і старанно, бо «Хто вчиться змолоду - не зазнає на старість голоду».
Традиційно в День української писемності та мови в гімназії проходять різні заходи. Для учнів 5-9 класів проведено захід «Українська мова - наш скарб» (уч. Кондратюк О.А., Троцька О.М.), на якому відбулося й відкриття  XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. А година класного керівника для учнів 1-11 класів була на тему «9 листопада - День української писемності та мови». На перервах по гімназійному радіо звучали пісні про мову та Україну, була організована виставка газет «Плекаймо слово». Також  учні 9-11 класів та всі охочі працівники гімназії писали ХVIII радіодиктант  національної єдності «Крила України», який  звучав на хвилі Першого каналу UA: Українське радіо.
Дякуємо всім, хто долучився до святкування в гімназії Дня української писемності та мови, та бажаємо успіхів у вивченні рідної мови. Тож робімо свої справи з любов`ю, і тоді обов`язково мрії здійсняться! Прес-центр  

 

>>>  Читати далі
  

 Новини гімназії

  Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Франції до гімназії

 

07 листопада 2018 року в м.Біла Церква з робочим візитом перебувала Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон. Пані Ізабель Дюмон відвідали Білоцерківське навчально-виховне обєднання "Перша Білоцерківська гімназія - школа І ступеня». У бібліотеці гімназії в атмосфері доброзичливості та довіри пройшов «круглий стіл» за участі міського голови Дикого Г.А., начальника управління освіти і науки Петрика Ю.Ф., заступника міського голови Литвиненко К., директора БНВО «Перша Білоцерківська гімназія - школа І ст.» Смутка Б.М., директора БНВК «БЗШ І-ІІІ ст. №13-ДНЗ» Іщенка С.В., представників адміністрації гімназії, вчителів французької мови міста.

Педагоги мали унікальну нагоду почути з вуст такої поважної особи про готовність до співпраці, про перспективи українсько-французьких стосунків у сфері освіти. Пані Ізабель Дюмон зазначила, що «вивчення англійської сьогодні - обов`язок кожного, а от вивчення другої мови, зокрема французької, - додатковий розвиток». Сама Пані Посол говорить російською, англійською, турецькою, іспанською і досить гарно - українською. Крім того вона має досвід викладацької діяльності в Гарвардському університеті. Тому освітні проблеми їй досить близькі. Юрій Михайлович Клименко розповів гостям про проекти, у яких бере участь гімназія, зокрема, про eTwinning project, про програму обміну учнями, до якої також долучилися гімназисти, про перспективи подальшої діяльності. Повноважний Посол мала можливість поспілкуватися із викладачами, відповісти на їхні зипитання та заслухати їхні пропозиції щодо підвищення якості викладання і вивчення французької мови у школах, обмінятися досвідом. Також учні Першої Білоцерківської гімназії спробували використати свої знання французької мови на практиці поспілкувавшись із пані Ізабель. За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про співпрацю у напрямку популяризації французької мови серед молоді та залучення вчителів міста до освоєння нових методик її викладання. Також було обговорено можливість проведення у місті тематичного заходу для ознайомлення білоцерківців з історією, культурою та традиціями Франції.

 

>>>  Читати далі
  

 Новини гімназії

  Нагородження в номінації «Зірка місяця»(за жовтень)

 

7 листопада в гімназії відбулося нагородження грошовою премією  депутата Білоцерківської міської ради Андрія Короля  « Зірка місяця». У жовтні нею нагороджений президент учнівського самоврядування гімназії Агудалічев Максим, який  виборов ІІІ місце у ХХ-му Міжнародному турнірі з карате,а саме «ХХ FSKA WORLD KARATE Tournament». На зборах учнівського парламенту із шести запропонованих кандидатур гімназисти обрали більшістю голосів Максима. Окрім активної громадської діяльності, він добре навчається та є активним учасником інтелектуальних ігор. Улітку в складі загону білоцерківських дітей Максим перебував у таборі «Юний доброволець-2018» ,де діти жили разом із воїнами в бойовому підрозділі на третій лінії оборони.

На нагородженні зі словами вітання виступили депутат Білоцерківської міської ради Король Андрій та директор гімназії Борис Смуток. На заході була присутня Оксана  Сахарова,заступник директора агенції стратегічного розвитку Білої Церкви. У залі під час нагородження були члени учнівського парламенту та старшокласники.

  Надрукувати статтю  Відправити другові
  

 Новини гімназії

  Рік французької мови в гімназії

 

21 березня 2018 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр освіти і науки України Лілія Гриневич оголосили про проведення Року французької мови в Україні.  Це відбулося в рамках Тижня французької мови та франкофонії в присутності 15-ти послів країн, що мають статус члена або асоційованого члена у Міжнародній організації франкофонії (МОФ).

З вересня 2018 до серпня 2019 року Україна спільно з партнерами з франкомовних країн здійснять кілька сотень проектів та заходів, присвячених французькій мові, які відбудуться по всій країні й представлятимуть такі різноманітні галузі, як: культура, освіта, спорт та економіка. Ці заходи набуватимуть найрізноманітніших форм: фестивалі, вистави, семінари, форуми, концерти, конференції, конкурси та безліч інших заходів, до яких долучається й наш заклад - «Перша Білоцерківська гімназія - школа I ступеня». У березні 2018 року делегація гімназистів в рамках проекту взаємодії  європейських шкіл eTwinning, з метою культурного обміну відвідали гімназію в м. Бесьєр. 7 листопада 2018 року наш заклад приймав поважну делегацію: посла Франції в Україні Ізабель Дюмон. Відбувся круглий стіл із учителями французької мови міста Білої Церкви. Пані посол поспілкувалася з гімназистами та побажала подальших успіхів у вивчені французької мови.

Переглянути презентацію

  Надрукувати статтю  Відправити другові
  

Всього 646 на 162 сторінках по 4 на кожній сторінці
[<<] [ 1 | ... | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | ... | 162 ] [>>]


Головна :: Про гімназію :: Новини :: Фотоальбом

Выпускные альбомы для детского сада и школы


Design © 2008 Shaman Production © 2005-20018 - При передруку, посилання на www.gimnasi1-biltse.com.ua є обов`язковим.
Powered by SLAED CMS © 2005-2007 SLAED. All rights reserved.
Новини Гімназії в форматі RSS
Генерація сторінки: 0.038 сек. і 8 запитів до бази даних за 0.023 сек.